Koszyk Wartość: 0.00 | Bilety: 0 | Karnety: 0 | Vouchery: 0 | Towary: 0
PL    EN

WYBÓR TERMINU SPEKTAKLUWIZYTA STARSZEJ PANI

Friedrich Dürrenmatt

Najbogatsza kobieta świata, lamparcica po dziewięciu małżeństwach przyjeżdża do swojego rodzinnego miasteczka, w którym już nawet nie zatrzymują się pociągi, a bezrobocie bije rekordy. Wszyscy spodziewają się deszczu pieniędzy. Klara Zachanasian napędzana jest jednak paliwem zemsty za wygnanie, upokorzenie i śmierć dziecka. Może spełnić oczekiwania mieszkańców jedynie za cenę morderstwa. Czy miejscowi są ją w stanie zapłacić?

To opowieść rozpięta między horrorem, komedią a sensacyjnym reportażem. Klara jak antyczna Medea i Czarna Mamba z filmu Tarrantino, całe życie podporządkowała wyrównaniu rachunków. Dürrenmatt korzystając z klasycznego motywu pokazuje mechanizm działania pokusy i pyta, jak daleko można posunąć się dla pieniędzy.

Reżyseria i adaptacja: Wawrzyniec Kostrzewski
Scenografia i kostiumy: Aneta Suskiewicz
Muzyka: Piotr Łabonarski
Choreografia/ruch sceniczny: Anita Wach
Asystentka reżysera: Agata Zdziebłowska
Asystentka kostiumografa: Aleksandra Harasimowicz
Inspicjent: Tomasz Karolak

Obsada: Halina Łabonarska, Adam Ferency, Mariusz Drężek, Łukasz Wójcik, Henryk Niebudek, Mariusz Wojciechowski, Małgorzata Niemirska, Anna Szymańczyk, Janusz R. Nowicki/Stanisław Brudny, Łukasz Lewandowski, Zdzisław Wardejn, Waldemar Barwiński, Małgorzata Rożniatowska, Robert Majewski, Anna Gajewska, Tomasz Budyta, Krzysztof Szczepaniak/Marcin Stępniak, Mateusz Weber


Performances with English supertitles are available only on selected dates

Seats from which English supertitles are visible: stalls, rows 7-15

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi widownia ma układ „szachownicy" - co drugie miejsce jest wyłączone. Przed zakupem biletów, prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa.

Brak dostępnych terminów!