Koszyk Wartość: 0.00 | Bilety: 0 | Karnety: 0 | Vouchery: 0 | Towary: 0
Wybrany spektakl

WYBÓR TERMINU SPEKTAKLURÉMANENCE

RÉMANENCE
Compagnie Mangano-Massip (Francja)
 
SPEKTAKL OD 16 ROKU ŻYCIA

Kiedy ruch po raz pierwszy nabiera sensu? Kiedy staje się znaczący? Powtarzalny ślad, który zostawiamy za sobą, staje się drogą, kierunkiem, oznaczonym i rozpoznawalnym kursem. Jest to język przestrzeni obecny w naszej cywilizacji, forma pisma: czytanie krajobrazu niczym pergaminu…

Jeśli tylko każdy z naszych ruchów pozostawiłby ślad, dostrzeglibyśmy człowieka witruwiańskiego w centrum swej własnej sfery działania.

Scenariusz i reżyseria: Sara Mangano i Pierre-Ives Massip
Występują : Sara Mangano, Pierre-Yves Massip, Hélène Beilvaire i Gerry Quevreux

Reżyseria światła/video: Fred Moreau
Muzyka: Stéphanie Gibert
Marionetki : PYM i Pascale Blaison
Scenografia : PYM i Serge Calvier/Nil Obstrat

O grupie/teatrze:
Sara Mangano i Pierre-Yves Massip eksplorują teatr fizyczny, pantomimę oraz dramatyczną pantomimę ciała (Corporel Dramatique). W drugiej kolejności korzystają z literatury, muzyki, tańca i wszelkich związanych z nimi form ekspresji scenicznej.
Sara Mangano i Pierre-Yves Massip poznali się w szkole pantomimy Marcela Marceau w 1994 roku. Po dziesięciu latach współpracy z zespołem Marcela Marceau w 2010r. założyli swój własny zespół. Ich praca zaowocowała licznymi przedstawieniami m.in. „Archibald et Margaret”, „Tell me the truth and other stories” „The adventures of Pym the clown”, “The 4 seasons” oraz „Rémanence”.

Artyści w swej sztuce opierają się na trzech głównych szkołach mimu: Marcela Marceau,
Étienne’a Decroux i Jacques’a Lecoqa. Ich spektakle wystawiane były m.in. we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Korei, Singapurze i USA.

Czas trwania spektaklu: 90 minut bez przerwY
 

Brak dostępnych terminów!