Koszyk Wartość: 0.00 | Bilety: 0 | Karnety: 0 | Vouchery: 0 | Towary: 0
Wybrany spektakl

WYBÓR TERMINU SPEKTAKLUEVERY MEMORY HAS A SONG

EVERY MEMORY HAS A SONG
Mai Rojas and The Sculptors of the Air Company (Hiszpania)

Mężczyznę cierpiącego na bezsenności gnębią wspomnienia. Otwiera zapomniany dziennik... wracają zapachy, widoki, kolory, a melodia piosenki przenosi go do ważnych chwil jego życia.

Spotykamy go jako dziecko, w rodzinnych stronach, w towarzystwie dwójki najlepszych przyjaciół. Bawią się wspólnie, dorastają dzieląc się nie tylko opowieściami. Przewracamy kolejne strony i widzimy, że jako nastolatkowie odkrywają swoje ciała.

Z kolejno przekładami kartkami wracają wspomnienia kłótni, zazdrości, miłości i złamanych serc.

To mapa życia, pokazująca intymne relacje, utkana melodią i ruchem. Piękna i zręczna inscenizacja, pełna poetyckich momentów, z odrobiną humoru, gdzie każde wspomnienie jest owinięte w suitę znanych utworów.

Od reżysera:
„Every Memory Has a Song" to czwarty spektakl naszej grupy. Skupiliśmy się w nim na ciele aktora jako formie ekspresji: jest to Teatr Fizyczny zbudowany w stu procentach dzięki narzędziom Mimu Cielesnego - w przeciwieństwie do naszych poprzednich spektakli, gdzie eksplorowaliśmy połączenie różnego rodzaju sztuk scenicznych takich jak cyrk, manipulacja przedmiotami czy teatr tekstu.

Na scenie znajduje się trójka mimów, pianista i śpiewaczka. Odnaleźliśmy bardzo ciekawą strukturę, zawierającą w sobie esencję kabaretu, spektakli variettés i z historią opartą o malownicze obrazy. Są to wspomnienia bohatera, zaprezentowane widowni przez piosenkę, która przenosi go gdzieś w głąb jego pamięci”.

O grupie/teatrze:
Co. Mai Rojas and The Sculptors of the Air to międzynarodowa grupa z Barcelony, specjalizująca się w tworzeniu profesjonalnych spektakli teatru fizycznego. Przy użyciu języka Corporeal Mime jako bazy dla ich twórczości, eksplorują możliwości wzajemnej inspiracji między pantomimą a innymi sztukami teatru takimi jak cyrk, taniec i manipulacja przedmiotami.

Spektakle teatru wystawiane były w wielu miejscach na świecie (m.in. w około trzydziestu miastach w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Macedonii, Maroko, Andorze, Puerto Rico i Kostaryce). Grupa współpracowała również z tak prestiżowymi grupami, jak np. Cirque de Soleil

Autor: Cia. Mai Rojas and The Sculptors of the Air
Reżyseria: Mai Rojas
Asystent reżysera: José Fernández
Wykonawcy: Pedro Ortega, Niharika Mahandru, Mai Rojas
Muzyka na żywo: Xénia García, Matías Muñoz
Projekt oświetlenia: Paty Diphusa

Czas trwania spektaklu: 70 minut bez przerwy


Brak dostępnych terminów!