Koszyk Wartość: 0.00 | Bilety: 0 | Karnety: 0 | Vouchery: 0 | Towary: 0
PL    EN

WYBÓR TERMINU SPEKTAKLUFATALISTA

Tadeusz Słobodzianek

Historia romantyczna
 
Lata trzydzieste XX wieku, Warszawa, ulica Krochmalna, syn rabina, córka kupca. On wraca do domu ze śladem szminki na policzku i nie chce jeść jej rosołu. Ona po południu umówiona była z kuzynką, choć widziano ją w męskim towarzystwie, a rosół celowo podała mu zbyt gorący. Bo czy jeśli obydwoje mają po dwa romanse, to można powiedzieć, że są kwita?

Akcja najnowszej sztuki laureata nagrody Nike Tadeusza Słobodzianka dzieje się w trakcie jednego wieczoru, w którym nadeszła pora, żeby wyjaśnić kilka spraw. Błyskotliwe, pełne humoru dialogi opowiadają o życiu pewnego żydowskiego małżeństwa,  którego kawiarniane życie wśród bohemy artystycznej przeplata się z zapalaniem świec do szabasowej kolacji.
 
Reżyseria: Wojciech Urbański
Scenografia i kostiumy: Joanna Zemanek
Muzyka: Natalia Czekała
Reżyseria światła: Damian Pawella
Projekcje: Stanisław Zaleski
Udźwiękowienie: Mariusz Szyc
Konsultant od tradycji żydowskich: Robert Koszucki
Asystentka reżysera: Kamila Smętkowska
Kierownik produkcji: Mateusz Karoń
 
Obsada: Magdalena Czerwińska, Robert Majewski, Jakub Strach (gościnnie)/Kosma Press (gościnnie), Maksymilian Zieliński (gościnnie)/Kacper Kwaśkiewicz (gościnnie)
 
 
 
Seats from which English supertitles are visible: rows 6-7
 
Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi widownia ma układ „szachownicy" - co drugie miejsce jest wyłączone. Przed zakupem biletów, prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa.

TerminMiejsce 
01-10-2020 19:30Mała Scena
03-10-2020 19:30Mała Scena