Koszyk Wartość: 0.00 | Bilety: 0 | Karnety: 0 | Vouchery: 0 | Towary: 0
Wybrany spektakl

WYBÓR TERMINU SPEKTAKLUFATALISTA - spektakl przedpremierowy

Tadeusz Słobodzianek

Scena im. H. Mikołajskiej
spektakl przedpremierowy: 14.02.2019 r.
premiera: 15.02.2019 r.

 

Historia romantyczna 

Lata trzydzieste XX wieku, Warszawa, ulica Krochmalna, syn rabina, córka kupca. On wraca do domu ze śladem szminki na policzku i nie chce jeść jej rosołu. Ona po południu umówiona była z kuzynką, choć widziano ją w męskim towarzystwie, a rosół celowo podała mu zbyt gorący. Bo czy jeśli obydwoje mają po dwa romanse, to można powiedzieć, że są kwita?

Akcja najnowszej sztuki laureata nagrody Nike Tadeusza Słobodzianka dzieje się w trakcie jednego wieczoru, w którym nadeszła pora, żeby wyjaśnić kilka spraw. Błyskotliwe, pełne humoru dialogi opowiadają o życiu pewnego żydowskiego małżeństwa,  którego kawiarniane życie wśród bohemy artystycznej przeplata się z zapalaniem świec do szabasowej kolacji.

„Pretekstem do napisania sztuki było dla mnie opowiadanie Singera o tym samym tytule, które przedstawia losy młodych zasymilowanych Żydów w Polsce przed II wojną światową oraz filozofia fatalizmu, z której Singer obficie czerpał. Przede wszystkim ze swojego ulubionego myśliciela Spinozy, który mówił o tym, że wszystko, co dzieje się na świecie jest z góry przesądzone, a życie człowieka polega na godzeniu się z przeznaczeniem”- mówi o sztuce Tadeusz Słobodzianek.

Reżyseria: Wojciech Urbański
Scenografia i kostiumy: Joanna Zemanek

Muzyka: Natalia Czekała
Reżyseria światła: Damian Pawella
Projekcje: Stanisław Zaleski
Udźwiękowienie: Mariusz Szyc
Konsultant od tradycji żydowskich: Robert Koszucki


Obsada:
Magdalena Czerwińska
Robert Majewski

Jakub Strach

Maksymilian Zieliński


Brak dostępnych terminów!