Koszyk Wartość: 0.00 | Bilety: 0 | Karnety: 0 | Vouchery: 0 | Towary: 0
Wybrany spektakl

WYBÓR TERMINU SPEKTAKLUZWYKŁY DZIEŃ TANCERZA GREGORA SAMSY

Eugenio Barba, Lorenzo Gleijeses, Julia Varely 
ZWYKŁY DZIEŃ TANCERZA GREGORA SAMSY
Fondazione TPE, Nordisk TeaterLaboratorium, Gitiesse Artisti Riuniti z udziałem Centro Coreoigrafico Riuniti
 
ATM Studio, Hala E
Czas trwania: 1 godz. 20 min (bez przerwy)
 
Reżyseria i dramaturgia: Eugenio Barba, Lorenzo Gleijeses, Julia Varely
Dźwięk i światło: Mirto Baliani
Konsultacje dramaturgiczne: Chiara Lagani
Przestrzeń sceniczna: Roberto Crea
Asystent reżysera: Manolo Muoio
Obiekty choreograficzne wykorzystane w spektaklu są owocem serii spotkań z choreografem Michele Di Stefano w ramach projektu 58° Równoleżnik północny
 
OBSADA:
Lorenzo Gleijeses
 
OPIS:
Na scenie oglądamy historię wyimaginowanego tancerza noszącego identyczne imię jak bohater „Przemiany” Franza Kafki: Gregora Samsę. Obserwujemy jego codzienną rutynę podczas interakcji z wszechobecną technologią. Widzimy jak zmaga się ze swoją twórczością, czego rezultaty zapamiętuje w związku z nadchodzącym debiutem.

Gregor jest przekonany, że to dzięki powtarzaniu można osiągnąć wysoki poziom jakości interpretacji. Jego perfekcjonizm przenosi go w otchłań, w której zacierają się granice pomiędzy rzeczywistością, a wyobraźnią, pracą, a intymną przestrzenią, pomiędzy teatrem, a życiem codziennym. A zatem kolidują ze sobą wymagania świata zewnętrznego i jego głębokie osobiste potrzeby.

Ruchy, niestrudzenie i bezustannie powtarzane przez Gregora, to owoc jego profesjonalnego zaangażowania i skrupulatnej, przemyślanej pracy, która pozwala na osiągnięcie spokoju i równowagi, których brakuje w jego codziennym życiu. Gregor pozwala na to, aby zostać włączonym do makro-choreografii, która stale się odtwarza, jak pająk, który nie może uniknąć tkania swojej sieci. Jego poszukiwania artystyczne zmierzające do uzyskania wolności znacznie przewyższającej jego własne życie, zyskują bogactwo labiryntu, które zostanie rozdarte chęcią pogoni za sobą samym.

 

 


TerminMiejsce 
11-04-2019 19:00ATM Studio