Koszyk Wartość: 0.00 | Bilety: 0 | Karnety: 0 | Vouchery: 0 | Towary: 0
PL    EN

WYBÓR TERMINU SPEKTAKLUNASZA KLASA

Tadeusz Słobodzianek

Historia w XIV lekcjach

Niezwykła historia uczniów z jednej klasy. Razem uczą się, bawią, chuliganią, wchodzą w dorosłość. Marzą, żeby zostać lotnikiem, lekarzem, gwiazdą filmową. Czytają "Trylogię" Sienkiewicza. Chodzą na filmy z Chaplinem. Słuchają jazzu. Dlaczego chłopak, który wyciął serce z papieru i napisał miłosny wiersz, kilka lat później związał koleżance ręce sznurkiem i zagroził, że zastrzeli, jeśli będzie próbowała uciekać? Co się wydarzyło, że narodowość, religia i ideologia okazały się ważniejsze niż przyjaźń? Kiedy w koledze ze szkolnej ławki zobaczono Obcego? Co się stało z tamtą klasą?

Opowieść o dwudziestowiecznej Polsce inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. „Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka to pierwszy polski dramat uhonorowany Literacką Nagrodą "Nike”.

Reżyseria: Ondrej Spišák
II reżyser: Aldona Figura
Scenografia: František Liptak
Kostiumy: Jan Kozikowski
Oprawa muzyczna: Bartłomiej Woźniak
Choreografia: Anna Iberszer
Kierownik produkcji: Magdalena Romańska
 

Obsada: Magdalena Czerwińska, Izabela Dąbrowska (gościnnie)/ Agnieszka Roszkowska, Anna Gryszkówna (gościnnie)/ Aleksandra Bożek (gościnnie)/Agata Góral, Robert T. Majewski, Łukasz Wójcik/Marcin Stępniak, Mariusz Drężek, Karol Wróblewski, Marcin Sztabiński, Leszek Lichota (gościnnie), Waldemar Barwiński/ Sebastian Skoczeń

Performances with English supertitles are available only on selected dates. Look out for the label in our repertoire.

Przed zakupem biletów, prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa.


TerminMiejsce 
05-01-2022 19:00Scena im. G. Holoubka