Koszyk Wartość: 0.00 | Bilety: 0 | Karnety: 0 | Vouchery: 0 | Towary: 0
PL    EN

WYBÓR TERMINU SPEKTAKLUSEN NOCY LETNIEJ

William Shakespeare
przekład: Konstanty Ildefons Gałczyński

Noc, która miesza wszystko ze wszystkim, świat ludzi i elfów, odmienia uczucia, a nadchodzący sen odkrywa prawdziwe namiętności. Współczesna interpretacja węgierskiego reżysera Gábora Máté pełna jest miłości, energii i śmiechu. W magicznej opowieści pojawiają się jednak też momenty goryczy, obsesje, niespełnione nadzieje i wyuzdane pragnienia. Szczególnie, że w zdobywaniu romantycznej miłości wszystkie chwyty są dozwolone, a walka o nią bywa bezwzględna.

Mistrzowska mieszanka tego co okrutne i zabawne, magiczne i przyziemne sprawia, że „Sen nocy letniej” po czterech stuleciach wymyka się jednoznacznej interpretacji i wciąż jest najchętniej wystawianą sztuką Szekspira.

Spektakl przeznaczony dla widzów od 16. roku życia. Zawiera sceny odnoszące się do zachowań seksualnych i przemocy, które mogą zostać uznane za kontrowersyjne. Wszelkie sceny przedstawione w spektaklu są odzwierciedleniem wyłącznie wizji artystycznej.

Reżyseria: Gábor Máté
Scenografia: Balázs Cziegler
Kostiumy: Anni Füzer
Kierownictwo muzyczne: Małgorzata Hauschild
Współpraca reżyserska: Anna Gryszkówna, Aldona Figura
Asystentka kostiumografki: Olga Hofman
Kierownik produkcji: Zuzanna Rutkowska

Obsada: Sławomir Grzymkowski, Agnieszka Warchulska (gościnnie), Agnieszka Wosińska, Tomasz Budyta, Agata Różycka, Anna Szymańczyk, Marcin Stępniak, Kamil Szklany, Adam Ferency, Robert Majewski, Mariusz Wojciechowski, Zbigniew Dziduch, Henryk Niebudek, Maciej Wyczański, Mariusz Drężek, Konrad Żygadło (AT) / Michał Klawiter

Przed zakupem biletów, prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa.


TerminMiejsce 
31-07-2021 19:00Scena im. G. Holoubka
01-08-2021 19:00Scena im. G. Holoubka