Koszyk Wartość: 0.00 | Bilety: 0 | Karnety: 0 | Vouchery: 0 | Towary: 0
PL    EN

WYBÓR TERMINU SPEKTAKLUREWIZOR

Mikołaj Gogol

Do miasteczka przesiąkniętego korupcją dociera informacja o wizycie wysokiego rangą urzędnika ze stolicy. Na lokalnych dygnitarzy i mieszkańców pada blady strach. Kim jest rewizor? Czy spadnie na nich kara za liczne nadużycia?
W tym samym czasie w lokalnym zajeździe pojawia się tajemniczy przybysz, o którym plotki głoszą, że nie płaci gospodarzowi za pokój. Mieszkańcy biorą obcego za rewizora. Prawda jest jednak inna: Chlestakow, marny urzędnik, tonie po szyję w karcianych długach i nie ma funduszy na opłacenie czynszu, a  o byciu rewizorem mógłby tylko pomarzyć. Ta pomyłka staje się dla Chlestakowa szansą na wyimaginowany awans społeczny – zakłada więc maskę, którą mu przyprawiono. Po obu stronach rusza karnawał kłamstw.

Komedia Gogola obnaża absurdy naszej rzeczywistości i ułomności ludzkiej natury. Spektakl reżyseruje Jurij Murawicki, laureat Złotej Maski – głównej rosyjskiej nagrody teatralnej.

Spektakl jest koprodukcją Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

reżyseria: Jurij Murawicki
scenografia i kostiumy: Galya Solodovnikova
choreografia i ruch sceniczny: Maćko Prusak
muzyka: Louis Lebee
światła: Paulina Góral
projekcje: Stanisław Zaleski
asystentka reżysera: Inga Shemaeva
astystentka scenografki i kostiumografki: Adrianna Gołębiewska

Obsada: Henryk Niebudek, Małgorzata Rożniatowska, Agata Góral, Jakub Szyperski/Waldemar Barwiński, Maciej Wyczański,Tomasz Budyta, Piotr Siwkiewicz, Mariusz Drężek, Kamil Mróz, Kamil Siegmund, Mateusz Weber, Karol Wróblewski, Kamil Szklany, Łukasz Wójcik, Anna Gorajska, Anna Kłos

Przed zakupem biletów, prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa.


TerminMiejsce 
04-02-2022 19:00Scena im. G. Holoubka
05-02-2022 19:00Scena im. G. Holoubka
06-02-2022 17:00Scena im. G. Holoubka